Kariotyp z krwi obwodowej

Witam.mój kariotyp z krwi obwodowej to 45,X[4]/46,XX[26] . Prawdopodobnie jestem mozaiką zespołu Turnera. Co to znaczy? Jakie mogą być konsekwencje dla mojego zdrowia i moich przyszłych dzieci? Czy moje dzieci urodzą się chore? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Oznacza to, że część Pani komórek, w tym jajowych ma kariotyp 45X, a część 46XX. Jeżeli dojdzie do zapłodnienia komórki jajowej o karotypie 45X dziecko będzie cierpiało na zespól Turnera lub dojdzie do poronienia. W przypadku zapłodnienia komórki jajowej o kariotypie 46XX powinno urodzić się zdrowe dziecko.

Nie. Dzieci nie mogą być chore z powodu Pani wyniku badania. to około 15%-owa mozaika, czyli teoretycznie może być to istotne dla Pani planów prokreacyjnych. Nie ma Pani żadnych wad wrodzonych. Czy miesiączkuje Pani regularnie? Czy ma Pani już dzieci?