Kariotyp z limfocytów krwi obwodowej

Witam.Chciałabym dowiedziec sie co oznacz wynik mojego kariotypu. Kariotyp z limfocytów krwi obwodowej 45,X[4]/46,XX[26] Interpretacja: Kariotyp nieprawidłowy żeński. Mozaika 2 linii komórkowych - w pierwszej obserwwuje się monosomię chromosomu X, druga dominująca ma kariotyp o prawidłowej liczbie chromosomów. Czy mam zespół Turnera? Nie mam żadnych objawów, jestem wysoka,normalnie zbudowana. Mamy problem z mężem ,żeby zajść w ciążę? Czy to może być przyczyną naszych problemów?

Witam!
Z pani kariotypu wynika, że ma Pani mozajkową postać zespołu Turnera. W Pani przypadku dominujący rodzaj kariotypu jest prawidłowy, co tłumaczy brak cech charakterystycznych dla tego zespołu. Prawdopodobnie jednak przy dokładnym zebraniu wywiadu i badaniu mogłoby się okazać, że ma Pani pewne cechy związane z tym obciążeniem genetycznym. Wynik ten może tłumaczyć trudności z zajściem w ciążę. W Pani przypadku konieczna jest wizyta w poradni genetyki klinicznej w celu ustalenia, czy ma Pani szanse na posiadanie potomstwa (w niektórych przypadkach u Pacjentek z mozajkowym kariotypem możliwe jest zajście w ciążę).