Karmienie 2-miesięcznego dziecka

Synek skończył 2 miesiące, od porodu był karmiony wyłącznie piersią lecz zaczął tracić na wadze i lekarz zalecił dokarmianie mlekiem mod. tzn karmię go co 3h, ok 15 min pierś potem 60 ml wody z 2 miarkami Bebilon Pepti 1 (360 ml na dobę). synek po wprowadzeniu mm robi mi kupę co 5 dni, dodam że jest ona normalna (nie zbita) tylko w dużej ilości, nie widzę przy tym naprężeń ani płaczu, czy tak długie odstępy czasu są normalne? I czy przy takim sposobie karmienia powinnam podawać mu wit D3 i K?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, mleko modyfikowane zawiera już witaminy K i D (informacja jest w ulotce). Tak długie odstępy pomiędzy wypróżnieniami u dzieci są normalne i jeżeli przyrost masy ciała jest teraz prawidłowy, to nie ma powodów do niepokoju.