Karmienie 2-miesięcznego niemowlęcia

Corka odrzucila piers ze wzgledu na kolki - musze sciagac pokarm - mala wypija raz 80ml, 100, 120 a nawet czasem 170ml. Urodzila sie z wagą 2800g, w 6,5 tyg wazyla 4450g, a teraz w 8,5tyg 4750g i lekarz stwierdzil ze za malo przybyla wiec musze ja dokarmic 2 razy dziennie - dzis po kapani =zjadla 160ml mleka sztucznego i bylo jej malo, ona nie zasnie jak nie bedzie najedzona - czy to nie za duzo? Ile powinno jesc 2miesieczne niemowle?Nie chcialabym jej przekarmic.

Piotr Pilarski

Nie da się przekarmić niemowlęcia. Ono samo dobrze wie ile pokarmu potrzebuje i powinno dostawać taką ilość mleka ile chce.

Pozdrawiam.