Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Karmienie 3,5-latka błyskawiczną kaszą manną

Czy dziecko 3,5 letnie może pic dwa razy dziennie (rano i przed snem) kaszę manny z butelki. Dodam, że jest to błyskawiczna kasza manna na mleku. Czy taka kasza poddana podczas produkcji obróbce termicznej ma witaminy i jakaieś wartości odżywcze? Czy też jest mało zbilansowaną dietą, która należałoby ograniczyć?
ponad rok temu

Co jeść po wysiłku fizycznym?

Osoby, które rozpoczęły przygodę ze sportem zastanawiają się być może, co powinny jeść po zakończonym treningu. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak powinna wyglądać dieta sportowca.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Tak jak pisałem wcześniej nie ma przeciwwskazań by dziecko spożywało 2 razy dziennie taki posiłek. Oczywiście zawiera on witaminy i niektóre niezbędne substancje, jednak warto aby jadłospis małego człowieka był bardziej urozmaicony. Dieta dziecka w jego pierwszych latach życia kształtuje jego późniejsze nawyki żywieniowe. Bardzo ważne jest zatem, aby już od najmłodszych lat zadbać aby jego dieta była prawidłowo skomponowana. Dziecko w wieku 3 lat może spożywać w zasadzie większość produktów, które znajdują się w diecie osoby dorosłej. Jadłospis dzieci powinien być urozmaicony, skomponowany w oparciu o zdrowe i świeże produkty, tylko wtedy będziemy mieć pewność że realizuje on zapotrzebowanie dziecka na wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Poza tym urozmaicone menu uczy dziecko akceptowania nowych, nieznanych mu jeszcze smaków i pomaga kształtować właściwe nawyki żywieniowe.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Kasza manna błyskawiczna zawiera dużo mniejszą ilość witamin i minerałów niż produkty nie oczyszczone, dziecko prawie 4 letnie jest już na tyle duże że nie musi spożywać produktów błyskawicznych, nawet nie powinno- raczej powinna Pani postawić na owsiankę, na standardowych płatkach owsianych lub zupe mleczna na ryżu. Kaszę manną błyskawiczną też można stosować ale nie tak często - ponieważ dziecko w tym wypadku nie ma odpowiedniej różnorodności produktów w swojej diecie.

0

Powinniśmy unikać tak częstych powtórzeń tego samego produktu w ciągu dnia/tygodnia. Jest wiele innych łatwostrawnych produktów zbożowych-węglowodanowych chętnie spożywanych przez dzieciaki np kus kus, ryż biały, makarony, kluski, groszek ptysiowy. Picie, a raczej jedzenie z butelki u 3,5 letniego dziecka to chyba przesada. Więcej pracy nad maluchem. Kasza z mlekiem nie może być nazwana dietą. Rozszerz dietę, jeżeli jest to dla Ciebie trudność skontaktuj się za specjalistą.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy