Karmienie 8-miesięcznego dziecka

Witam. Mój 8 miesieczny synek ostatnio był prZeziebiony i nie miał apetytu co jest zrozumiałe ale ostatnio kręci nosem na mleko które staram sie mu podawać 2x dziennie (raz z dodatkiem kaszki) jego harmonogram posiłków:godz 9:30 kaszka z połowa banana albo pokruszonym ciasteczkiem, godz 13:00 mleczko godz 15:00 obiad+deser godz 18:00 kaszka lub jogurt z owocem godz 20:00 Mleko z kaszka. W nocy sam wypija 2 kubeczki herbatki z socZkiem.Czy nie powinnam dawać częściej i wiecej jedzenia ?

Aleksander Ropielewski

Nie wiem czy dziecko nadal jest dokarmiane piersią. Jeżeli tak to może Pani karmić dziecko dodatkowym jedzeniem rzadziej do momentu aż sam zasygnalizuje głód. Jeżeli zas dziecko jest żywione tylko pokarmem sztucznym to również proszę się nie przejmować i karmić syna kiedy zacznie okazywać objawy głodu. Ponadto warto zacząć wprowadzać pierwsze posiłki mięsne i pomyśleć nad zmianą smaku ponieważ jak widzę wszystkie posiłki są słodkie.