Karmienie piersią 13-miesięcznego dziecka a ciąża

Witam Mam 13 miesiecznego synka i jestem w ciąży. problem w tym, że go karmię i to bardzo intensywnie,bardzo lubi i sam upomina się o cyca. Słyszałam, ze nie można karmić będąc w ciaży czy to prawda? z drugiej strony może to mniejsze dzieciątko też będzie miało pokarm dzięki ciągowi laktacji? i mam jeszcze jedno pytanie jaki jest ten pokarm 13 miesięcznego dziecka bo slyszałam że to tylko jego przyzwyczajenie i powinnam go odstawić(je mleko 3,2 z przeróznymi płatkami ryżowymi) dziękuję za odp.

Milena Lubowicz

W zdrowej ciąży można karmić, chociaż musi sobie Pani zdawać sprawę, że ze względu na wydzielanie się oksytocyny w czasie karmienia może Pani odczuwać skurcze macicy. Dodatkowo w drugim trymestrze może się zmienić smak mleka. Może warto zastanowić się nad odstawieniem dziecka od piersi, jest ku temu dobra okazja. Rzeczywiście w tym momencie dziecko ma już zapewnione wartości odżywcze z innych pokarmów i karmienie piersią jest raczej kwestią przyzwyczajenia i zapewnienia poczucia bliskości.
Pozdrawiam