Karmienie piersią a planowanie ciąży

Witam, jestem mamą 9 miesięcznego synka, karmię piersią ale już coraz częściej maluch zjada stałe posiłki, jednak ciągle domaga się piersi zwłaszcza nocą. Chcemy szybko ,wraz z mężem postarać się o drugie dziecko (luty-marzec-kwiecień) Nie miałam jeszcze miesiączki. Czy możliwe jest zajście w ciąże w takim przypadku jak nasz? (mam 34 lata)I czy powinnam zażywać jakiś dodatkowe suplementy (żelazo ,magnez- aplikuję nieustannie, ale czy włączyć do tego kwas foliowy? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że jest to możliwe. Co do suplementacji to przy zbilansowanej diecie może nie być konieczna ale konieczne jest poznanie większej ilości informacji aby móc określić najbardziej optymalne postępowanie. konieczne jest także sprawdzenie czy występuje już owulacja. proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.