Karmienie piersią po rezonansie magnetycznym z kontrastem

Witam, jestem mamą 15 miesięcznej dziewczynki, karmię ją piersią, miałam wczoraj wykonywany rezonans z kontrastem dożylnym, lekarz pozwolił karmić dziecko po 6h, ja zaczęłam po 9h ale w poł h po tym dziecko zwymiotowano i jeszcze w ciągu nocy 3 razy, ale teraz jest już w porządku. Oczywiście mleko odciągałam w ciągu tej przerwy i wylewałam. Czy ten kontrast może być szkodliwy dla dziecka? Powinnam zgłosić się z dzieckiem do lekarza? Dziękuję za odpowiedz

Witam serdecznie,

Zastosowała się Pani do zaleceń lekarz, więc powinna być Pani spokojna. Mimo wszystko udałbym się do pediatry z dzieckiem i skonsultował się z nim w związku z zaistniała sytuacją.

Pozdrawiam.