Karmienie piersią, tabletki i brak okresu

Przez 3 miesiące brałam minipigułki Limetic (karmię piersią, dlatego ta forma antykoncepcji). Odstawiłam je we wrześniu. Jest już prawie grudzień i nadal nie dostałam miesiączki. Jednocześnie dodam, że wciąż karmię piersią, ale rzadko - 3-4 razy na dobę. Po jakim czasie po odstawieniu minipigułek powinien pojawić się okres? Czy tak rzadkie karmienie piersią może mieć wpływ na jego brak?

witam,
podczas karmienia piersią utrzymuje się podwyższony poziom prolaktyny i ona może skutecznie blokować owulację a więc cykl miesiączkowy.
Zwykle po skończeniu laktacji poziom PRL spada i cykl powraca.