Karmienie starszego dziecka w ciąży

Witam. Jestem w ciazy i karmie jeszcze piersia starsze dziecko.Czy to moze zaszkodzic plodowi?Bo slyszalam rozne opinie.A chcialabym corke karmic conajmniej do roku,bo ma 10 miesiecy.

Podczas karmienia piersią dochodzi do wydzielania oksytocyny - hormonu, który wywołuje skurcze macicy (czasami kobiety odczuwają w związku z tym wrażenia bardzo zbliżone do orgazmu podczas karmienia piersią). Ponieważ rzeczywiście tego rodzaju stymulacja hormonalna nie wpływa korzystnie na rozwój płodu biologicznie w zdecydowanej większości przypadków jeżeli kobieta karmi piersią powinna mieć zahamowane cykle owulacyjne i w ogólnie nie powinna być w stanie zajść w kolejną ciążę. Biorąc to pod uwagę sugerowałabym przestawić dziecko na pokarm sztuczny lub wręcz mleko krowie - jest już na tyle duże, że nie będzie to dla niego ze znaczącą szkodą.