Kasza manna, budyń oraz kisiel dla rocznego dziecka

Witam czy rocznemu dziecku można podawać zwykłą kaszę mannę na mleku kupionym w sklepie i krowim oraz budyń i kisiel?

Witam,
kasza manna jest jak najbardziej spożycia przez roczniaka. Podobnie kisiel czy budyń, lecz do 3 roku życia dobrze jest aby były one robione na mleku modyfikowanym. Mleko krowie jest jednym z największych alergenów i młody jeszcze układ trawienny oraz system immunologiczny mogą sobie z nim nie radzić.

pozdrawiam
Magdalena Kubik

Jeśli u dziecka nie występują alergie pokarmowe, bądź nietolerancja laktozy z mleka krowiego, to nie ma przeciwwskazań. Ważne jednak by budyń i kisiel przygotowywać w domu samodzielnie. Produkty kupne mogą zawierać barwniki, sztuczne aromaty, mogące mieć wpływ na wystąpienie alergii u dziecka.