Kaszel 6 tygodni po leczeniu zapalenia płuc u 4-latka

Witam, Synek (4 latka) leczony był na zapalenie płuc. W szpitalu przez 14 dni podawany miał antybiotyk dożylnie - ceftriakson. Po 2 dniach antybiotyku kaszel znikł, by po następnych 5 dniach znowu wrócić. Diagnoza - kaszel poinfekcyjny. Ale obecnie mija już 6 tygodni od zakończenia leczenia i wyjscia ze szpitala a synek nadal pokasłuje. Głownie z rana. Odpluwa tez wtedy zielona wydzielinę. Temperatura to 36,6 - 37,2. W przychodni lekarz twierdzi że osłuchowo czysty. Co robić ?

dbać o odpornośc, podawać Vigantol 2 krople dziennie , oczyszczać nosek sola fizjologiczna, podać kurację uodparniającą Broncho-Vaxon, spacer co dziennie , dużo świeżych owoców, jarzyn.Sprawdzić żelazo we krwi jeśli niedokrwistość i niskie żelazo to leczyć.