Kaszel a stwierdzenie anginy u 5-letniego dziecka

Witam. Córka 5lat choruje od drugiego tygodnia września. Najpierw lekarz stwierdził angine i dostała Ceclor na 10 dni. Po tygodniu od ostatniej dawki dostała Ospen i zostało stwierdzone zapalenie migdałów, została też pobrana krew i wyszedł podwyższony poziom WBC 18,0 czy ten wynik powinien mnie niepokoić? Oprócz tego córka miała CRP 48,50mg/L. Wczoraj skończyła brać Ospen (po 10 dniach) a dziś juz znowu kaszle.

Aleksander Ropielewski

Odchylenia wyników badań dodatkowych są typowe dla infekcji i w stanie aktywnej choroby mogą przybierać wartości opisane przez Panią. W zależności od stanu klinicznego konieczne jest kontynuowanie leczenia lub wykonanie badań kontrolnych.