Kaszel, bolesność pod żebrem a możliwe przyczyny

Dzień dobry mam takie pytanie? w momencie kiedy kicham lub nawet lekko za kaszle mam ból pod prawym żebrem tak bliżej żołądka ,nawet jak ręką lekko nagniatam to trochę boli ma też takie uczucie jakby mię same dolne ostatnie żeberko bolało a raczej się nie uderzyłem ,jak siadam i się kurczę to też lekko boli .Mam taki problem też że łapią mię skurczę i to mam wrażenie ze te skurcze łapią mie właśnie w żołądek czy wątrobę i muszę si wtedy prostować chodziłem do lekarza idostałem magnez i nic

Trudno mi określić co jest przyczyną takowych dolegliwości bez bezpośredniego badania. Raczej wygląda na to, że jest to zwykły nerwoból czyli okresowe podrażnienie nerwów międzyżebrowych. Ale też taki stan może wymaga pogłębia diagnostyki np. o wykonanie RTG klatki piersiowej. Najlepiej w tej sprawie udać się bezpośrednio do swojego lekarza rodzinnego, który po badaniu zaleci odpowiedni, dalszy sposób postępowania.