Kaszel diagnozowany jako podejrzenie astmy

Witam, borykam sie od blisko 2 m-cy z kaszlem, ktory diagnozowany jest jako podejrzenie astmy. Przyjmuje inhalatory tzw.brazowy oraz niebieski, Moje pytanie dotyczy przyczyny mojej choroby, lączę ja z dwoma wypadkami, pierwszy mialam w grudniu 2013, w laboratorium techn. oparami WD40, drugi w styczniu 2015 upadek z roweru, skutkiem czego nie moglam oddychac,popekane żebra zrosly sie, ale dostalam ostrego kaszlu i dusznosci, rtg i krew ok chce wrocic do pracy, mam kontakt z chemia. Maria

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli już to bardziej wiązał bym przyczynę w chemii. Proszę koniecznie udać się do lekarza pulmonologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.