Kaszel i antybiotykoterapia u dziecka

witam mam pytanie moja córka ma w prawym płucu ferczenia bez gorączki mały katarek ale dużą chrypke bez kaszlu odksztusza jak troche wydzieliny jej sie zbieże tak to jakby suchy sporadyczny ten kaszel dostaje antybiotyk azycyne 5 ml raz na dobe i rutinacee szczeże mówiąc nie wiem czy podać jej syrop z babki lancetowatej czy wstrzymac się do piątku i w sobote do lekarza spowrotem wspomne ze antybiotyk bierze od poniedziałku . co mam robić ?

Antybiotyk to lek "zabijający bakterie" i tyle. Stan zapalny musi się zregenerować i wymaga to czasu. Proponuję wstępnie zachęcać dziecko do kaszlu i efektywnego odkasływania, może pomóc oklepywaniem i dobrym nawodnieniem dziecka. Dalsze decyzje powinien podjąć lekarz po zbadaniu fizykalnym.
Proszę pamiętać że większość stosowanych paramedykamentów jak różne syropy z ziół i roślin to tylko delikatne dodatki nie mające istotnego znaczenia w porównaniu z siłą regeneracji organizmu po każdej infekcji.