Kaszel i gęsta wydzielina u 4-letniego dziecka

Witam. Mój czteroletni synek od dwóch miesięcy ma kaszel najpierw alergolog przepisala mu wzięły przez tubę flexodyn 2x2 i ventolin 3x2 po 3tygodniach w nocy zaczął kaszlec bez przerwy lekarz rodziny dal mu zastrzyk z dexawenu i 3 x10 kropli beredualu 3xpo250ml nubub teraz kaszle trochę mniej a kaszel jest odrywajacy ima zielony katar czy to leczenie jest prawidłowe i ile może jeszcze tak kaszlec jeszcze wspomnę że osluchowo czysty.

Lek. Tomasz Budlewski

kaszel po infekcji może utrzymywać się nawet do kilku tygodni, ale zwykle jest suchy i nie towarzyszą mu inne objawy jak np. katar. Radziłbym wykonać posiew tej wydzieliny z nosa (jeśli nadal jest zielona bo to przemawia raczej za infekcją bakteryjną i być może dziecko wymaga podania antybiotyku). Leczenie zastosowane do tej pory było prawidłowe, ale mogło dojść do nadkażenia bakteryjnego, stąd brzydka gęsta zielona wydzielina z nosa.