Kaszel i katar ropny i bóle płuc

witam, co miesiąc dopada mnie katar ropny pozniej przechodzi na pluca i pojawia się też kaszel ropny, wszystko przez prace w której ciagle chodzę miedzy miejscem mocno klimatyzowanym a gorącem bijącym z dworu, do tego są duże przeciągi. dwa razy pod rząd bralam antybiotyk,ale nie chce zamęczac sie co miesąc antybiotykoterapią, czy takie ropne przeziębienie uda mi się zwalczyc bez antybiotyku? dodam ze zawsze jest to natychmiastowo ropne.nie wiem czym się leczyć,jak zapobiegać w takich warunkach

Jeśli nie ma żadnego ogniska i przyczyną jest tylko kwestia przeciągów i zmian temperatur należy się zastanowić, czy zmienić organizację pracy, czy w ogóle z mienić pracę. Szkoda zdrowia.
Na pytanie o ognisko odpowie laryngolog po TK zatok.