Kaszel i katar u rocznego dziecka a szczepienie

Dzien dobry. Moj synek ma rok. Teraz powinien miec szczepiecie. Lecz strasznie kaszle i ma katarek. W przychodni pani doktor ponagla nas ciagle zebysmy nie zwlekali i szczepili bo kaszel i katar to nic wielkiego. Mamy zaufanego lekarza prywatnego ktory jednak powiedzial zeby chociaz z tydzien sie wstrzymac. Boje sie zeby nie bylo zadnych powiklan. A tez nie chce by w przychodni mowili ze zaniedbuje dziecko. :( co robić?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wskazania do szczepienie określa lekarz, który bezpośrednio bada dziecko przed szczepieniem. Teoretycznie infekcja nieleczona antybiotykiem nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia, jeśli jednak obawia się Pani proszę odczekać tydzień i wykonać szczepienie.
Pozdrawiam