Kaszel i opis RTG płuc po zapaleniu oskrzeli

Witam przychodzi pod koniec marca zapalenie oskrzeli miła antybiotyk kalbax 500 na 10 dni objawy. Trochę ustąpiły na jakis czas a teraz znowu mam ten uciążliwy kaszel najgorzej jest z rana i w nocy dziś odebrałam rtg pluc i jest taki opis dolne okolice przy wnenkowe plcno wzmożone i miasz bez ewidentnych zmiana co to oznacza stan ze jestem osobą paląca papierosy

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.

Aleksander Ropielewski

Może to oznaczać nieskuteczność rerapii, kolejną infekcję lub wynikać z przewlekłego nikoty izmu. Jednoznacznie mógłbym się wypowiedzieć po badaniu przedmiotowym.

Lek. Katarzyna Szymczak

Kaszel poinfekcyjny może się utrzymywać jeszcze nawet kilka tygodni, radzę także zaprzestać palenia, kontrolne rtg za rok.
Pozdrawiam