Kaszel i problemy z oddychaniem od kilku miesięcy

Witam. Męczę się od jakichś 3 może 4 miesięcy z kaszlem. Na początku był znośny, potem stopniowo się nasilał. Obecnie doszedł już do takiej fazy gdzie potrafi mnie wybudzić ze snu nad ranem i wtedy jest najgorzej ponieważ kaszel jest tak silny, że mam odruch wymiotny + do tej pory dwa razy zdarzyło się, że nie mogłam kompletnie wziąć powietrza. Jakby gardło się zwężało. Brałam już thicodin, acodin, stodal, supremin, levopront i nic. Prześwietlenie płuc i osłuchowo - czysto. Proszę o pomoc.

Witam. Napadowy kaszel może być pierwsza manifestacją astmy - wtedy objawy osłuchowe nie są obecne poza atakami kaszlu. Sugeruję wizytę u pulmonologa który wykona odpowiednie badania.