Kaszel jako powikłania po usunięciu trzeciego migdała

Witam:)Mój 5 letni syn w czerwcu miał usunięty trzeci migdal.Pod koniec września zaczął kaszlec bez innych objawow,początkowo był leczony w kierunku wirusa ale nadal kaszlal więc dostał antybiotyk jednak do tej pory pokazuje mniej ale w nocy mokro ,jakby coś mu się tam zbierało bo przelykal lub chamowalo.Ogólnie ma nawilzany nos bo nie ma typowego kataru A jednak wysuszony i rano często się zapycha.Skąd ten dlugi kaszel czy to powikłania po wycieciu?Jak to sprawdzić ?Czy to moze refluks ?; (

Zrób dziecku badanie endoskopowe jamy nosowo gardłowej czy po zabiegu nie został fragment migdałka który balotuje i drażni go i pobudza do kaszlu. A potem napisz lub przyjedź.

Lek. Konstanty DÄbski

Szanowna Pani - często stan zapalny migdałków i następowe usunięcie - są wynikiem rozpoznania ich zapalenia. Natomiast nie bierze się pod uwagę - przyczyny. Najczęściej jest to refluks, którego nie wyleczymy antybiotykami czy też zabiegiem ich usunięcia.
Proponuję udać się do dobrego gastrologa dziecięcego.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków (kontakt: http//chirurgiakrakow.com.pl, lub w.kawiorski@wp.pl )