Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 9 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dexapico i Fosidal a kaszel i katar

Witam,moja 2,5 letnia córka ma prawie od miesiąca kaszel. 3.10. była u lekarza brała Fosidal oraz Dexapico. Kaszel ma do dziś. tyle ze kaszle tylko rano po przebudzeniu a nie cały czas. Wydaje mi się ze ma tez lekki katarek ale spływa jej do gardła. Czy powinnam się bać ?,jak długo to jeszcze potrwa? Szczególnie chodzi o mi o skuteczność leku Dexapico. Lek Dexapico jest dosyć często reklamowany i zastanawiam się jak długo i jak często może być on stosowany? Czytałam na forum o Dexapico i opinie na temat tego leku są pozytywne, ale wolę zasięgnąć opinii lekarza. Chciałam też zapytać czy Dexapico można stosować na noc? Córka kaszle głównie rano i może jest to efekt stosowania leku również wieczorem. Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ zaczynam się martwić o przedłużającą się chorobę. Z góry dziękuję.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Jak dbać o oczy niemowlaka?

Oczy niemowlaka są bardzo wrażliwe. Dlatego tak ważne jest to, by odpowiednio o nie zadbać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak pielęgnować oczy maluszka.

Witam! Nabłonek dróg oddechowych dziecka regeneruje się dość długo po epizodzie przebyte infekcji (6-8 tygodni). W tym czasie mogą wystąpić objawy nadwrażliwości dróg oddechowych w postaci kaszlu czy lekkiego kataru. Nie jest to powód do niepokoju. Proszę dbać o częste wietrzenie i dobre nawilżenie powietrza pomieszczeń, w których przebywa dziecko oraz podawanie mu dużej ilości ciepłych płynów. Właściwości przeciwkaszlowe i nawilżające drogi oddechowe wykazuje np. ciepła woda z dodatkiem miodu.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy