Kaszel, katar i gorączka u 2,5-letniego dziecka

witam serdecznie Moj 2,5 roczny synek od ponad 3 tyg ma bardzo nieprzyjemny ,wykrztusny kaszel i katar(gesty,ciemnozielony)do tego dochodzila goraczka pomiedzy 37,2-38,5C.Dwie wizyty u lekarza zakonczyly sie niczym(brak przepisania jakichkollwiek lekow)-dodam ze mieszkam za granica(UK) na wlasna reke podawalam syropek (flegamina dla dzieci oraz paracetamol)oraz krople otrivin dodatkowo kilka razy dziennie oczyszczalam nosek frida niesty katar schodzi bardzo ciezko prosze o rade jakie leczenie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy świadczą o infekcji górnych dróg oddechowych. Niestety nie ma jednak takiej możliwości, bym w ramach porady internetowej napisała Pani jakie leki powinna Pani stosować. By to zrobić konieczne jest bowiem zbadanie/osłuchanie dziecka. Od tego jaki byłby wynik badania fizykalnego zależy bowiem to jakie leczenie powinno być zalecone. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem pediatrą.