Kobieta , 28 lat Witam, zdiagnozowano u mnie anginę. Biorę Ospen 1500 od soboty. W piątek miałam tempetarurę 39 stopni C. Po antybiotyku ból gardła ustąpił, ale pojawiły się inne objawy m.in. karzel męczący głównie z rana, katar, refluks, dzisiaj biegunka. Wydląd gardła się nie zmienił - nadal są zmiany ropne i biały osad na migdałkach (migdałki nie są powiększone). Nie wiem czy mam nadal braż tabletki, czy udać się ponowanie do lekarza. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Angina – Angina jest chorobą, która rozwija się stosunkowo szybko i gwałtownie. Już po kilku godzinach od kontaktu z osobą chorą na anginę choroba roznosi się drogą kropelkową, dlatego już nawet sama rozmowa z zarażonym jest niebezpieczna – może wystąpić wysoka gorączka, silny ból gardła, nasilający się przy połykaniu.
  • Kaszel – Kaszel jest odruchem obronnym wywołanym przez podrażnienie błony śluzowej. Jest najczęściej spotykanym objawem chorób układu oddechowego. Odruch kaszlowy może być wywołany przez dostanie się do dróg oddechowych ciała obcego, zwiększonej zawartości gazów drażniących we wdychanym powietrzu, pyłów, nadprodukcji wydzieliny w drogach oddechowych, a także przez działanie czynników chorobotwórczych (bakterie, wirusy, grzyby).

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: