Kaszel od 8. tygodni u 11-letniego syna

Witam Mój 11-letni syn kaszle od 8 tygodni.Kaszel pojawił się nagle podczas biegu na 600m na WF.Kaszel znika w nocy.Był robiony RTG (OK),badanie krwi(OK),jest wykluczony krztusiec(leżał 3 dni na zakaźnym,dostał antybiotyk,badania krwi na przeciwciała),osłuchowo jest OK,dostawał leki wziewne na astmę i alergię oraz nebuluzację sterydami(nie było efektu).Ostatnio pojawiła się hipoteza pochodzenia psychogennego.Dostał lek uspokajający Atarax,potem Tchiocodin.Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Witam,
istnieje prawdopodobieństwo iż kaszel Pańskiego syna jest kaszlem psychogennym lub wynika z nadwrażliwości oskrzeli, która może utrzymywać się przez długi czas po infekcji.

Pozdrawiam