Kaszel oskrzelowy i wynik RTG płuc

Witam, w połowie września przeziębiłam zatoki, miałam również kaszel oskrzelowy, który mimo 2dni temu zakonczonego zazywania klebeksu nie ustąpił zupełnie.Od wielu lat borykam się z alergią oskrzelową, zażywam fostex,poprzedni wynik rtg 04.2013 był prawidłowy. Lekarza zaniepokoił wynik obecny: drobne zwłóknienia w płatach górnych płuc miąższ płucny bez zagęszczeń drobne zrosty opłucno -osierdziowe aorta i duże naczynia prawidłowe serce w granicach normy krążenie płucne wyrównany Pozdr.Basia.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu najprawdopodobniej mają charakter pozapalny. Oczywiście najlepszym wyjściem byłoby gdyby wynik ten zobaczyć pulmonolog. Dodatkowo zmiany powstałe w nabłonku dróg oskrzelowych potrzebują czasu aby wrócić do normalnej funkcji. Stąd też może pojawiać się kaszel w razie kontaktu nawet z potencjalnie niegroźnymi czynnikami zewnętrznymi.