Kaszel po chorobie u dziecka

Dzień dobry. Mój synek jest po chorobie. Lekarz mówi ze jest zdrowy jednak zastanawia mnie pokaslywanie. To znaczy kaszlnie max 3 razu dziennie i to jednorazowo. Chodzi do prywatnego przedszkola a oni sa uczuleni na jakikolwiek kaszel. Jak mogę mu pomóc?

Szanowna Pani
Myślę że syrop typu dexa pico i regularna toaleta nosa tzn nawilżanie solą morską przez kilka dni pomoże. Pewnie jest jeszcze trochę kataru i nadreaktywności dróg oddechowych po infekcji podrażnienia