Kaszel po infekcji gardła

witam.po niedawnej infekcji gardła pozostał mi kaszel. muszę bardzo uważać przy kasłaniu, ponieważ jeśli zakaszle mocniej, to mam odruch wymiotny... cofa mi się zawartość żołądka, bez wcześniejszych mdłości czy niestrawności. to bardzo przykre doznanie. co mi jest? boje się zakasłać przy innych..

Witam! Nabłonek dróg oddechowych regeneruje się po infekcji nawet 6-8 tygodni. W tym czasie jest on szczególnie wrażliwy na wszelkie czynniki drażniące, w tym zimne powietrze. Proszę dbać o odpowiednią wilgotność powietrza w pomieszczeniach, pić dużą ilość ciepłych płynów oraz wspomagać się ziołowymi preparatami do ssania.