Kaszel po jedzeniu i przepełnienie w żołądku

Witam. Od dłuższego okresu męczył mnie kaszel po jedzeniu oraz czułem przepełnienie w żołądku. W końcu wybrałem się na gastroskopię.. Wczoraj dostałem wyniki. Oto one: Polipowate, obrzęknięte, z rozrostem dołeczkowym fragmenty błony śluzowej połączenia przełykowo- żołądkowego z aktywnym nadżerkowym naciekiem zapalnym, niewielkim rozrostem akantotycznym nabłonka płaskiego oraz cechami dysplazji regeneracyjnej w pojedynczych gruczołach. Co to oznacza? Z góry dziękuję za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Podane zmiany prawdopodobnie są skutkiem choroby refluksowej przełyku objawiającej się zarzucaniem kwaśnej treści żołądka, co powoduje zmiany w strukturze nabłonka przełyku i objawy kliniczne w postaci uczucia zgagi, kwaśnego odbijania, kaszlu czy zapalenia gardła. Wskazane jest wdrożenie leczenia zmniejszającego wydzielanie żołądkowe, nomalizacja masy ciała oraz unikanie ciężkostrawnych, tłustych pokarmów nasilających wydzielanie kwasu solnego.