Kaszel po plastrach?

Witam. Od jakieś czasu kaszlę. Leczyłam się antybiotykami na gardło, później okazało się, że to pasożyt, więc biorę leki, żeby go wytruć. W międzyczasie (zanim rozpoznano pasożyta) zaczęłam stosować plastry antykoncepcyjne (to moja pierwsza metoda hormonalna). Miałam wrażenie, że kaszel się nasilił, więc odkleiłam plaster przed czasem. Kaszel nie minął, ale akurat tak się złożyło, że po dwóch dniach poszłam do lekarza i zaczęłam brać leki. Miałam krwawienie z odstawienia i po tygodniu znów nakleiłam plaster i choć biorę leki, kaszlę coraz gorzej. Czy to możliwe, że kaszel wywołują hormony? Nie wiem, czy mam odklejać ten plaster, czy zostawić, nie chcę tak ingerować w organizm, ale boję się, że coś może mi się stać... Proszę o odpowiedź!!!

Redakcja abcZdrowie

Nie zawrła Pani informacji jakiego typu chorobę pasożytniczą rozpoznano u Pani. To istotna informacja, gdyż w niektórych pasożytach występuje kaszel. Proponowałabym jak najszybszy kontakt z lekarzem, pod którego kierunkiem leczy Pani chorbę pasożytniczą i poinformowanie go o stosowaniu hormonalnej metody antykoncepcyjnej.