Kaszel po zapaleniu oskrzeli u 1,5-rocznego dziecka

Witam Mój 1,5 roczny synek przed świętami chorował na zapalenie oskrzeli. Później cały czas kaszlał lekarze robili mu badania na alergie i prześwietlenie płuc i stwierdzili że ma jakiegoś wirusa którego musi sam zwalczyć. Od tamtego czasu kasłał ale już mniej. Niestety od dzisiejszego poranka zaczoł kasłać tak jak by szczekał widze, że sprawia mu to trudność.Czy można jakoś temu zaradzić . Co mu dlega ? Proszę o odpwiedz

Witam, nadreaktywność oskrzeli w postaci kaszlu po zapaleniu oskrzeli może utrzymywać się nawet do 6-8 tygodni. Jeśli jednak kaszel się nasila i ma charakter szczekającego może sugerować zapalenie krtani-proszę zgłosić się do pediatry.