Kaszel po zaśnięciu u 5-letniej córki

Witam Moja corka(5lat) zaczyna kaszlec po zasnieciu Jest to kaszel dławiacy prowadzący czasem do wymiotów Mówi ze nic ją nie boli i nie ma gorączki tylko katar Czy powinnam iść z nią do lekarza ? dziękuje

Mikołaj Cyganok

Witam! Istnieje bardzo wiele przyczyn kaszlu u dzieci, m.in. suche powietrze w domu, infekcje, astma oskrzelowa, zakażenia pasożytnicze, niezależnie od domniemanej przyczyny występowania opisanych przez Panią/Pana objawów, sugeruję udać się do lekarza, gdyż będzie on mógł zbadać dziecko, zbierze wywiad i odpowiednio pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczno-terapeutyczną.