Kaszel po zaśnięciu u dziecka

Dziecko 2,5l od 6 tygodni kaszle jak tylko zaśnie. Zaczęło się od kataru (zaraził się od innego dziecka), trwał ok 2 tygodnie z przerwami, lekko gęstniał, potem tylko lejący, ale i to przeszło. Teraz wciaz kaszel, ale tylko jak zasnie na drzemke lub wieczorem, czasem budzi w nocy.Dziecko charczy i odkrztusza az do odruchu wymiotnego.Dawałąm Hederasal, Elofen, Sinupret, woda morska do nosa, nawilzenie OK, spi wysoko połozona, co jeszcze moge zrobic? Lekarz nie umie mi pomóc, osłuchowo ok.

Lek. Tomasz Budlewski

Kaszel po infekcji może utrzymywac się do kilku tygodni. Jendak moga być również inne Przyczyny takiego kaszlu np. przewlekły stan zapalny zatok i ściekanie wydzieliny do gardła, refluks, alergia. Niestet bez badania dziecka trudno ocenic co mu dolega.