Kaszel refluksowy potwierdzony w gastroskopii

Dzien dobry, mam pytanie odnosnie refluksu, wystepuje u mnie kaszel refluksowy potwierdzony w gastroskopii. Nie moge zazywac ipp gdyz mam bole brzucha wzdecia i inne objawy, kaszel jest bardzo uciazliwy po odstawieniu ipp wraca, czy jest jakis inny sposob na pozbycie sie tego relfuksu?Dodam ze mam scisla diete Prosze o odpowiedz

Sugerowałabym wizytę u dietetyka specjalizującego się w terapii refluksu, gdyż być może można jeszcze wprowadzić pewne zmiany w układzie diety, które mogą poprawić Pani komfort funkcjonowania. Jeżeli to nie pomoże - najlepiej udać się od razu do chirurga i skonsultować możliwość leczenia operacyjnego.