Kaszel trwający 3 lata

Witam! Nazywam się Paweł. Mam mega problem z kaszlem trwającym nie przestanie od 3 lat w sumie. Okres wrzesień- maj jest nie do przeżycia kaszel nieustanny. Nie mam pojęcia jak to wyleczyć. Mam 16 lat, uprawiam czynnie sport. Żadnych problemów nie ma w czasie np, pływania, ale po wysiłku (jakieś 10 min po) zaczyna się kaszel. Zaczęło się to od maja 2008r. Bodajże nie wyleczona choroba. Leki które mi przypisywali lekarze rodzinni a potem otolaryngolodzy dawały efekt, ale nie końcowy. Zawsze kaszle... To juz taki swego rodzaju znak rozpoznawczy. Miałem robione zdjęcia klatki i zatok, oczywiście wszystko czyste. Leki, które mi przypisywali to przeciwkaszlowy (każdy przypisywał), antyalergiczny brałem, jakieś wziewy, do nosa na pewno. I wiele innych. Oczywiście, często pije taki domowy "lek" (mleko, miód, czosnek, masełko). Smarowanie spirytusem pleców i klatki piersiowej. Jest to mega denerwujący problem.
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Ważne jest doprecyzowanie charakteru kaszlu-suchy czy produktywny, czy towarzyszą dodatkowe objawy-katar, bóle mięśni i stawów etc.

W prawidłowo prowadzonej diagnostyce niezwykle istotny jest solidny wywiad lekarski i badanie przedmiotowe-informacje tak uzyskane są bezcenne dla dalszego prowadzenia diagnostyki. a niejednokrotnie pozwalają nawet postawić rozpoznanie, a badania dodatkowe wykonuje się  wtedy tylko dla ostatecznego jej potwierdzenia.

Ważny jest wgląd w dotychczas wykonane badania-ich krótki ogólny opis mimo Pana starań nie jest wystarczający -niejednokrotnie mimo wyniku mieszczącego się  w normach można wysnuć z takich badań konkretne wnioski posuwające diagnostykę do przodu. Doradzam zatem wizytę u doświadczonego internisty, który nie zaniedba podstaw diagnostyki i właściwie oceni dotychczasową dokumentację medyczna.
Pozdrawiam