Kaszel u 2-letniego dziecka po zapaleniu gardła

Witam moja córcia ( 2 lata i 8 miesięcy) dwa tygodnie temu miała zapalenie gardła. Pani doktor przepisała jej antybiotyk (ospamox) przy infecji wystąpiła gorączka wiec podałam jej w/w lek. W ubiegłym tygodniu mała poszła do przedszkola i zaczęła pokaszliwać podałam jej syrop o nazwie pulneo i kaszel z suchego przeszedł w mokry czy powinnam ją zabrać do lekarza?? P.S kaszel pojawia się wieczorem i rano w ciągu dnia mniej. proszę o odpowiedź Magdalena
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Po przebytych infekcjach kaszel może utzrymywać się nawet 2 tygodnie - w tym czasie regeneruje się nabłonek dróg oskrzelowych. Nie jest to zwykle powód do niepokoju.
Zalecam jednak wizytę u lekarza, ponieważ tylko badanie przedmiotowe może pomóc wykluczyć kolejną infekcję.