Kaszel z flegmą a palenie papierosów

Witam, od około tygodnia mam duszący kaszel (głównie rano) oraz bule mięśniowe. Dziś rano miałem 30 minutowy kaszel z wydzielającą się flegmą koloru żółtawego. Palę papierosy tradycyjne oraz e-papierosa. Czy może to być skutek nikotyny i substancji smolistych czy raczej przeziębienie lub infekcja górnych dróg oddechowych? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Obecnie objawy wskazują na infekcję, dlatego radziłabym udać sie do lekarza.
Pozdrawiam