Kaszel z nerwów a problem z jedzeniem owoców

Witam mam 33 lata i mam problem z jedzeniem a mianowicie nie lubie owocow ani warzyw i co za tym idzie stresuje sie gdzy jestem w towarzystwie a na stole lezy cos czego nie lubie, wtedy sie tak denerwuje ze zaczynam kaszlec z nerwow, i nic nie jem nawet jak jestem bardzo głodny to nie potrafie nic przełknaca a jakbym włozył cos do ust to mam odruch wymiotny, nie wiem co mam ztym zrobic, strasznie mi to przeszkadza w codziennym zyciu

Witam, warto skonsultować się z psychologiem, bo opisywane przez Pana objawy są niewspółmierne do sytuacji, to znaczy reaguje Pan bardzo intensywnie na dosyć błahe zdarzenie. Pozdrawiam!

Witam
Wskazana jest wizyta u psychologa - bo faktycznie objawy nie są współmierne do danej sytuacji.
Z punktu widzenia dietetyka mogę polecić kilka rzeczy ułatwiających "kontakt" z surowizną na co dzień:
-zamiast zup tradycyjnych zupy-kremy
-koktajle i smoothies zamiast surowych owoców
-warzywa ugotowane w formie puree
-ulubione sosy i przyprawy używać również przy przyrządzaniu dań warzywnych
-leczo warzywne ze strączkami i makaronem - będzie objętościowo dużo makaronu, a można sporo warzyw przemycić - trochę się rozpadną i po dłuższej obróbce powstanie smakowity sos

Powodzenia i pozdrawiam!