Kaszel z plwociną w kolorze białym po antybiotykoterapii

Na początku lutego chorowałam na zapalenie oskrzeli i przez tydzień przyjmowałam antybiotyk (nazwy nie pamiętam). po tej kuracji stan mojego zdrowia znacznie się poprawił, ale przez cały czas do dziś mam w godzinach rannych kaszel z plwociną w kolorze białym. nigdy nie paliłam. Nie wiem czy to może mieć znaczenie, ale w moim bloku był pożar i teraz trwają remonty, a wszędzie jest kurz. No i na tym rtg wyszło wzmożenie rysunku okołooskrzelowego.

Witam. Opisane objawy świadczą o przewlekłym stanie zapalnym dróg oddechowych, do którego predysponuje zarówno przebycie ostrej infekcji jak i zanieczyszczenie powietrza. Prosze zgłosić się do lekarza poz który wdroży odpowiednie leczenie.