Kaszkowata wysypka na policzkach u 7-tygodniowego dziecka a skaza

7-tyg.dziecko jest pogodne i spokojne,karmione piersią.Od tygodnia na policzkach ma wysypkę kaszkowatą,suchą w dotyku.Położna stwierdziła trądzik noworodkowy.Wysypka kiedy jest rozgrzany(podczas jedzenia, płaczu) robi się czerwonawa, podczas ochłodzenia (snu, spaceru) blednie i jest prawie niewidoczna.Ponadto ulewa.Kiedy otrzymuje pierś tak długo jak potrzebuje ssania ulewa bardzo(pół szklanki),kiedy pod koniec karmienia zastąpię pierś niestety smoczkiem jest lepiej.Czy to skaza?

Należy sobie zadać pytanie co Pani spożywała karmiąc dziecko, najlepiej będzie zapisywać sobie to i obserwować objawy u dziecka. Ze swoimi spostrzeżeniami udać się do pediatry. Nie widzę związku między ulewaniem a skazą.