Kąt przeponowo - sercowy przedni w zrostach pozapalnych

O czym świadczy poniższy wynik rtg? Kąt przeponowo - sercowy przedni w zrostach pozapalnych. Pola płucne z obecnościa okołooskrzelowych zagęszczeń zapalnych, bez uchwytnych świeżyć zmian ogniskowych. Cień środkowy w normie.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Opis wskazuje na obecość zmian po przebytym zapaleniu/infekcji dróg oddechowych w płucach i opłucnej. Niestwierdzenie świeżych zmian zapalnych sugeruje brak wskazań do leczenia.