Katar i kaszel u 7-miesięcznego synka

Dobry wieczór mam pytanie od wczoraj mój synuś pokasłuję i ma katarek co mogę mu podać . Dziecko ma 7 miesięcy

Najważniejsze jest wietrzenie pomieszczeń, nie pregrzewańie dziecka, dbanie o odpowiednia wilgotność powietrza, czyszczenie nosa. Proponuje przepłukiwać nos solą morską dla niemowlat, jezeli posiada Pani inhalator można wykonywać inhalacje z soli fizjologicznej, ewentualnie moze Pani zastosować przez 3-5 dni krople do nosa obkurczajace naczynia śluzówki (np. Nasivin dla niemowląt). W razie braku poprawy lub nasilenia kaszlu polecam wizytę u pediatry.

Pozdrawiam
http://www.poradnikdlarodzica.blogspot.com