Katar i kaszel u półrocznego dziecka

witam, mój pólroczny syn od ok 3 tygodni ma katar, kaszel, chrypkę, często kicha. Był 7dni na antybiotyku. Katar i kaszel nadal zostały. Konsultowałam to u 2 pediatrów i zgodnie twierdzą, że mały jest zdrowy! wiec z kąd ten (duży) katar i kaszel? Jedna Pani Doktor zasugerowała że może to być alergia na mleko.... czy to możliwe???? dodam, że mały je bebilon od urodzenia i nie ma żadnych wysypek na ciele. Proszę o poradę. co to moze byc?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Najbardziej prawdopodobną przyczyną opisanych przez Panią objawy, tj. kataru i kaszlu rzeczywiście wydaje się być infekcja dróg oddechowych. Jeśli jednak dwóch pediatrów zgodnie wykluczyło taką możliwość, to proszę im zaufać. A propos alergii to rzeczywiście jest to możliwa przyczyna, aczkolwiek mało prawdopodobna wydaje się być alergia pokarmowa, skoro dziecko od urodzenia jest karmione tym samym mlekiem. W celu złagodzenia objawów proszę stosować inhalacje z soli fizjologicznej. Jeśli objawy nie ustąpią proszę ponownie skonsultować się z lekarzem pediatrą - być może konieczne będzie bardziej specjalistyczne leczenie.