Katar i kaszel, w wymazie bakteria streptococcus pneumonie

Witam mam problem z córka,6lat. Częste infekcje odkąd poszła do przedszkola. W czerwcu 2016 usunięty 3 migdal, był przerośnięty. Przez 2 miesiace bylo ok, brak infekcji i kataru. Potem sie zaczęło,głównie katar, najpierw przezroczysty (testy alergiczne nic nie wykazały), potem mlecznobiały, żółty. Obecnie katar i kaszel, w wymazie bakteria streptococcus pneumonie (w opisie, ze nie wymaga leczenia) Dziecko ma zapchany nos od miesięcy. Czy ta bakteria możne być przyczyna? Proszę o pomoc.Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje ponownie udać się do lekarza otolaryngologa dziecięcego.