Katar i lekki kaszel po przeziębieniu

Witam, tydzień temu się przeziębiłam, przez 5 dni leżałam w łóżku- brałam leki. Pozostał mi tylko katar i lekki kaszel, temp. tylko czasami wzrasta do 37 stopni, czuję się dobrze, czy mogę wyjść na rower na spokojną niezbyt długą, na początku jazdę?

Witam!
Katar i kaszel to objawy, które często utrzymują się po infekcji przez jakiś czas, nawet do kilku tygodni. Jest to spowodowane m.in. tym, że organizm potrzebuje czasu na odbudowanie uszkodzonych nabłonków, które przez ten czas są bardziej podatne na podrażnienie. Stopniowe powracanie do aktywności fizycznej jest nawet wskazane, proszę jednak zadbać o to, żeby nie przegrzać się lub nie wychłodzić, dbać o picie odpowiedniej ilości płynów (woda mineralna) i robienie przerw w razie zmęczenia. Do kilku tygodni po infekcji może utrzymywać się suchy kaszel po wysiłku, przy zmianie temperatury otoczenia, przy suchym powietrzu, narażeniu na pyły, dymy i opary. To normalna reakcja której przyczynę opisałam powyżej. W razie niepokojących objawów lub przedłużania się stanów podgorączkowych z kaszlem proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!