Katar i przeziębienie u 6-latki

witam.moja córka miala szczepionke na 6lat lecz jej nie dostala bo miala katar i przeziebienie lecz nie miala zadnego antybiotyku tylko nasivin do nosa i syrop z cebuli domowy. kazano przyjsc po tygodniu poszlismy lecz córka miała jeszcze katar który też długo jej sie utrzymuje i zaczerwienione troszke gardlo po zbadaniu przez doktora lecz i tak zostala zaszczepiona przez zlecenie lekarza który ja badał prosze o porade czy córka mogła byc zaszczepiona jak miala ten katar???

Magdalena StusiĹska

Sam katar, bez innych objawów ogólnych przeziębienia nie musi być przeciwwskazaniem do szczepienia. Lekarz w przychodni zna dziecko i historię jego choroby, więc nie ma przyczyn do zmartwienia.