Katar i zaflegmiony kaszel u 3-latki

Milenka (3 latka) przez dwa dni miala tylko katarek. Podawalismy Fenspogal i woda morska do noska. Nic juz nie leci ale jak śpi to zaczyna chwilami kaszleć. Jak chodzi to nie kaszle. Wiemy że jest zaflegmiona ale nie mozemy nic z noska ściągnąć. Wydzielina cały czas biała.

Witam. Opisane objawy są wynikiem infekcji toczącej się w jamie nosowo-gardłowej. Prawdopodobnie wydzielina zapalna spływa z nosa po ścianie gardła powodując odruch kaszlu. Dolegliwości powinny ustąpić w ciągu kilku najbliższych dni.