Katar i zatkany nos w 25. tygodniu ciąży

Dzień dobry, jestem w 25 tc. Od soboty mam katar i zatkany nos. Nic co mogę wziąć bez konsultacji z lekarzem nie pomaga. Ciągłe uczucie zatkanego nosa spowodował ciśnienie w głowie i ból. Pomaga tylko otrivin, który wzięłam jak już nie szło wytrzymać. Czy otrivin może wywołac w ciąży skutki uboczne (od soboty mam podwyższone ciśnienie i puls). Czy zamiast tego mogłabym np. zażyć sinupret. Mój lekarz będzie dostępny dopiero za tydzień. Pozdrawiam i dziękuje za odp.

Może Pani przez kilka dni zastosować Otrivin w kroplach do nosa, nie zaszkodzi.
Można też oczyszczać nos wodą morską do nosa.
Leki ziołowe typu Sinupret nie są wskazane.